Pateicoties gaismas spēlei ar dabīgajām sāls ķieģeļu krāsām, sāls siena rada patīkamu efektu uz mūsu mentālo un emocionālo stāvokli. Papildus tam, gaiss tiek bagātināts ar negatīvajiem joniem. Tas panāk spirdzinošu svaiguma sajūtu, līdzīgu kā to, kas tiek panākts ar jūras klātbūtni, kalnos vai tuvu ūdenskritumam. Zinātniski pētījumi rāda, ka mūsu pašsajūta uzlabojas, kad telpā tiek ražoti negatīvie joni.
Sāls klātbūtne novērš iekaisuma procesus un tam ir pozitīva ietekme uz organismu. Uzlabojas plaušu darbība. Gan plaušas, gan elpošanas sistēma tiek attīrīta no baktērijām un alergēniem. Tādejādi, cilvēki, kas cieš no alerģijām, piedzīvo ievērojamu atvieglojumu. Gaiss tiek bagātināts ar negatīvajiem joniem. Tas panāk spirdzinošu svaiguma sajūtu, līdzīgu kā to, kas tiek panākts ar jūras klātbūtni, kalnos vai tuvu ūdenskritumam. Zinātniski pētījumi rāda, ka mūsu pašsajūta uzlabojas, kad telpā tiek ražoti negatīvie joni.
Var tikt izārstētas dažādas ādas slimības. Ja tiek lietots regulāri, tiek uzlabota ādas struktūra
– āda kļūst vairāk poraina un tiek labāk apgādāta ar asinīm. Skābekļa Joni ir skābekļa molekulas, kam ir viens vai vairāki elektroni (Vairāk elektroni =
negatīvs lādiņš; mazāk elektroni = pozitīvs lādiņš). Cilvēkiem negatīvi uzlādēti skābekļa joni ir ļoti svarīgi. Negatīviem joniem ir spēcīgs attīrīšanas potenciāls. Tās pievelk baktērijas un netīrumus, kas lielākoties ir pozitīvi lādēti. Baktērijas un putekļi tiek novilkti zemē un gaiss paliek tīrs. Slēgtās telpās negatīvo jonu ir pārāk maz, tādēļ tas rezultējas ar koncentrēšanās problēmām un nogurumu.
Rekomendējamā temperatūra 25-35 C.